Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/fiside/public_html/forum/include/common.php on line 59

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fiside/public_html/forum/include/common.php:59) in /home/fiside/public_html/forum/header.php on line 31

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fiside/public_html/forum/include/common.php:59) in /home/fiside/public_html/forum/header.php on line 32

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fiside/public_html/forum/include/common.php:59) in /home/fiside/public_html/forum/header.php on line 33

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fiside/public_html/forum/include/common.php:59) in /home/fiside/public_html/forum/header.php on line 34
FI-SIDE Bahçeşehir / FI-SIDE Bahçeşehir Son Durum

Giriş yapmadınız.

Anasayfa
  •  » FI-SIDE Bahçeşehir Hakkında
  •  » FI-SIDE Bahçeşehir Son Durum
  • #176 2012-10-10 11:41:16

habip
    Member
    Kayıtlı: 2012-07-13
    İletiler: 24

Re: FI-SIDE Bahçeşehir Son Durum

paylaştığınız bilgiler için teşekkürler çözer bey... ben 1 haftadır müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum sürekli taşınmayı bahane edip telefon aktaramadığı ve kendisinin de yeni işe başladığını söyleyen bir bayan müşteri temsilcisi var.
    Bana Eylül ayı başında finans bölümünde çalıştığını söyleyen Hüseyin bey Ekim ayının ilk haftasında fiside ruhsatının belediyeden geçeceğini ve Ekim sonu inşaatın başlayacağını söylemişti fakat sanırım bu söylenenler sadace zaman kazanmak için yapılan şeyler gibi.
    sizce fiside da önümüzdeki haftalarda çalışmalar başlayabilirmi? yoksa önce fi tower ın tamamen bitirilmesini bekleyeceğiz? tapularla ilgili de sanırım henüz bir gelişme yoktur.

Bağlı değil

2012-10-10 11:41:16

Reklam

#177 2012-10-11 07:56:54

A9 BLOK
    New member
    Kayıtlı: 2012-10-11
    İletiler: 1

Merhabalar. Gelişmeler konusunda bazen forumu takip ediyorum. Bugün kaydoldum.
    Fikret İnan'la yapılacak Toplantı tarihi ve Büyükşehir belediyesine baskı yapmak için toplanıldıdğında bilgilendirirseniz sevinirim.

Bağlı değil

#178 2012-10-11 12:49:38

turkuvaz
    New member
    Kayıtlı: 2012-07-16
    İletiler: 8

Merhabalar,

Fiyapı'nın Anadolu yakasındaki telefonları cevap vermiyor.
    Yeni adres ve iletişim bilgisine sahip olan var mı?
    Teşekkürler.

Bağlı değil

#179 2012-10-11 12:57:53

habip
    Member

0212 689 0090 dan ulaşabilirsiniz fakat burada işe yeni başlayan ne sorsanız benim haberim yok telefonda aktaramıyorum deyip duran bir bayan var sadece...

Bağlı değil

#180 2012-10-12 01:20:14

kaan06001
    Member
    Kayıtlı: 2010-02-12
    İletiler: 66

arkadaşlar facebookta fiside daire sahipleri birliği grubu var katılmanızı tavsiye ederim...

Bağlı değil

#181 2012-10-12 08:01:01

Sonat
    New member
    Kayıtlı: 2012-10-03
    İletiler: 3

Bağlı değil

#182 2012-10-12 08:02:16

cozer
    Member
    Kayıtlı: 2012-09-25
    İletiler: 42

habip yazdı:

paylaştığınız bilgiler için teşekkürler çözer bey... ben 1 haftadır müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum sürekli taşınmayı bahane edip telefon aktaramadığı ve kendisinin de yeni işe başladığını söyleyen bir bayan müşteri temsilcisi var.
    Bana Eylül ayı başında finans bölümünde çalıştığını söyleyen Hüseyin bey Ekim ayının ilk haftasında fiside ruhsatının belediyeden geçeceğini ve Ekim sonu inşaatın başlayacağını söylemişti fakat sanırım bu söylenenler sadace zaman kazanmak için yapılan şeyler gibi.
    sizce fiside da önümüzdeki haftalarda çalışmalar başlayabilirmi? yoksa önce fi tower ın tamamen bitirilmesini bekleyeceğiz? tapularla ilgili de sanırım henüz bir gelişme yoktur.

Gereksiz bir yorum yaparak buradaki insanların moralini bozmak istemiyorum ama inşaatın ekim sonu başlaması olanak dahilinde değil diye düşünüyorum. Ruhsat sorunu halledilse dahi inşaatın başlaması zaman alacaktır. Fitower'ın bitişini beklemeden yıl içinde inşaat başlar diye umuyorum. Avukatım bunun zor ama mümkün olduğunu ifade etti. Şirket yetkilileri tapuları fi-tower ile eş zamanda alacağımızı iddia ediyor.

Saygılarımla,

Bağlı değil

#183 2012-10-12 14:09:12

poseidon
    Member
    Kayıtlı: 2012-09-06
    İletiler: 16

Fi Yapının açmış olduğu iflas erteleme davası gereği iyileştirme projesi mahkemeye sunuldu.Bu projeye göre önce Fi Tower bitirilecek.(aralık sonuna kadar) Bu nedenle bütün güçleriyle Fi Tower'ı bitirmek için uğraşacaklar.Ayrıca Fi Tower müşterilerinden iskan bedellerini istemeye de başladılar.Fi Side en son bitirilecek proje olarak görülüyor,tabi şi,rket o zamana kadar iflas etmezse.

Bağlı değil

#184 2012-10-14 22:57:33

tsmehmet
    Member
    Kayıtlı: 2012-09-20
    İletiler: 78

arkadaşlar bugün fiside şantiyesinde toplanılabildi mi? keşke orada olabilseydim. görev icabı istanbul dışındayım. çabalarınız için teşekkür ediyorum. herhangi bir gelişme varsa paylaşırsanız sevinirim...

Bağlı değil

#185 2012-10-15 10:06:50

gezgin
    Member
    Kayıtlı: 2012-08-27
    İletiler: 11

Sayın arkadaşlar,200 yakın kişi toplanmış dün..Bu toplantıyı bazı avukatlar düzenlemiş,ve orada herkesin dava açması gerektiğini söylemişler..Dava açan açar kimseye karışamazsın fakat buradan nemalanmak isyen çok sayıda avukat var.Bu nedenle dolmuşa binmemek lazım,bence iyi araştırılmalı ve tanıdık güvenilir hukukçularla konuşulmalı..Fiside grubunda aklı başında çok az insan var,herkes birbirini dolduruyor, hatta cengiz boz isminde fiside dairesi olmayan bir şahıs yönlendirmeye çalışıyor insanları..Tuzak'a düşmeyelim..Fitower'da çalışmalar hız kazandı,oraya yatırım yapan büyük çoğunluk firmaya destek olmak ve dairelerine bir an önce kavuşmak için çaba gösteriyorlar.Fitower dan sonra Fiside başlayacak..Ben şahsen iyimserim..Gelişmeler olumlu..Şirketi batırmak hiç birimize fayda sağlamaz aksine hepimiz kaybederiz..Herkese saygılar..

Bağlı değil

#186 2012-10-15 11:07:20

poseidon
    Member

Dünkü toplantı verimli geçti.Toplantıyı facebookta örgütlenmiş olan mağdurlar düzenledi.Sanıldığının aksine avukatlar düzenlemedi.Sorulan hukuki sorular üzerine müvekillerini temsil eden bazı avukatlar konuşma yaptı.Kimsenin nemalanmak için konuşma yaptığına inanmıyorum.Sonuç olarak birlikte hareket edilmesi dernek kurulması yönünde ortak kanaate ulaşıldı.

Bağlı değil

#187 2012-10-15 11:30:20

gezgin
    Member

Av.Orhan Boran bey le ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim..Bende yeni öğrendim,Fitower da dairesi olan aklı başında bazı arkadaşlarda katılmış bu iyi bir gelişme.Doğru atılacak her adıma kimsenin itarazı olamaz.

Bağlı değil

#188 2012-10-15 11:45:31

habip
    Member

fiside da daire sahibi biri olarak ben şuan için dava açmak taraftarı değilim fakat fiyapı nın fiside da artık hareketlenmesi, ilerle göstermesi gerekiyor. Fiside inşaatının başlaması için Fitower'ın bitmesini bekleyecek sabrım kalmadı. bunun için sessizce beklemek yerine sesimizi duyurmak zorunda olduğumuza inanıyorum, aksi takdirde daha çok bekleyeceğiz gibi geliyor.

Bağlı değil

#189 2012-10-15 11:51:11

tsmehmet
    Member
    Kayıtlı: 2012-09-20
    İletiler: 78

dolduruşa gelmemek mantıklı gibi görünüyor. dernekleşme kesinlikle çok iyi bir düşünce. bu fikri bulan arkadaşları tebrik ediyorum. bu konuda kesinlikle adım atmamız gerektiğine inanıyorum. bütün daire sahipleri bu dernek çatısı altında bir araya gelebilir. ortak akıl yürütülüp ortak hareket edilebilecek en iyi fikir dernekleşme olarak görünüyor. emeği geçenlere teşekkürler, bu mağduriyetten faydalanmak isteyenlerede yazıklar olsun...

Bağlı değil

#190 2012-10-15 22:00:37

kaan06001
    Member
    Kayıtlı: 2010-02-12
    İletiler: 66

Arkadaşlar yalan yanlış bilgiler edinmeyin kim demiş avukatlar ayarladı fi side daireniz varsa Cengiz boz gibi deilseniz yani medeni olarak sizden evrak istiyolar daire sahibi olduğunuza dair isterken tabi t.c numaranız vs.gözükmesin diye not düşüyolar tabi bu saydıklarımı hiç tanımayan birisi okusa neler oluyor der...bilen varsa daha ii izah edebilir...birlik olmak adına ve olayları güncel takip etme adına kayıt olmanızı tavsiye ederim...

Bağlı değil

#191 2012-10-16 11:02:58

poseidon
    Member

Av.Orhan Boran konu hakkında detaylı bilgiler verdi.Yapılan ve yapılması gereken hukuki girişimler hakkkındaki soruları yanıtladı.Hiç bir avukatın nemalanmak gibi bir düşüncesi olduğuna inanmıyorum.Sonuçta insanlara doğru düzgün bilgi veren kişi sayısı çok az.

Bağlı değil

#192 2012-10-16 12:17:23

gezgin
    Member

Sayın Boran konusunda yanılmayı çok isterim..Kendisiyle bir kaç ay önce bire bir görüşmüştüm bana fazla güven vermedi..Sonuç olarak hepimiz aynı gemide fırtınaya yakalanmış durumdayız,elele verirsek ve mantıklı hareket edersek bu fırtınayı atlatacağımıza inanıyorum..

Bağlı değil

#193 2012-10-16 15:46:23

poseidon
    Member

Belediyenin Fi Side hakkında yeni bir ruhsat verip vermediği ile ilgili bilgisi olan var mı?

Bağlı değil

#194 2012-10-16 16:01:10

habip
    Member

Dün fiyapı finans bölümü ile görüştüm, belediye ile anlaşıldığını ve ruhsatın alındığını belirtiyorlar. Söylediklerine göre inşaat bayram sonrası başlayacakmış. Ama söylediklerine ne derece güvenilir bilemiyorum.
    Bunun dışında bilgisi olan varmı acaba?

Bağlı değil

#195 2012-10-16 19:13:11

ottoman
    Blok:A6 | D:10
    Kayıtlı: 2010-06-19
    İletiler: 82

Bu gün fitower a gittim, Towerda çalışma var, Bayram sonrası gözlerinizle Fisede da da çalışmaları göreceksiniz nasipse derler. Ayrıca 540 daire de Filife da yıkılmadan tamamlanacakmış. Bilginize...

Bağlı değil

#196 2012-10-16 20:48:42

B2ERKUR
    New member
    Kayıtlı: 2012-10-16

Arkadaşlar gelişmeler ile ilgili bilgileri bulabileceğiniz fikirlerinizi paylaşabileceğiniz, gerçek daire sahiplerinin üye olabildiği FACEBOOK grubumuza uye olunuz lütfen.Bunun için
    dairenizle ilgili üzerinde isminizin olduğu (sözlesmenizin) herhangibi bir belgeyi fisidedairesahipleri@gmail adresine ... TC kimlik gibi bilgileri lutfen kapattiktan sonra gondererek üye olabilirsiniz.

Bağlı değil

#197 2012-10-17 09:15:47

fsm
    Member
    Kayıtlı: 2012-10-05
    İletiler: 12

ARTIK YETER FİKRET İNAN !!!....Fİ SİDE DİYE Bİ PROJE ORTAYA ATTIN PARA TOPLAMAK İÇİN ... PARAMIZLA REZİL OLMAK ZORUNDA MIYIZ  KARDEŞİM.... BEN NASIL SANA GÜVENİP PARAMI PEŞİN VERDİYSEM SENDE Bİ AN ÖNCE İŞİNİ TESLİM ETMEK ZORUNDASIN... BUNU YAPAMIYOSAN EN KISA SÜREDE PARAMI GERİ İADE ETMELİSİN ... BEN ANLAMADIM Kİ BU NASIL BİR İŞ .... BELEDIYE BANA İŞ YAPTIRMIYO DEDİN BELEDİYE İŞİ HAL EDİLDİ ŞİMDİ DE PARA YOK DİYOSUN...FİKRET İNAN ALDIĞIN PARALARI NE YAPTIN..... ARTIK BU İŞLERDEN KAR ETME HAYALINDE OLUP İNSANLARI DAHA FAZLA ZORLAMA ... BU İŞLERİN VEBALİ BÜYÜK OLUR....SAYIN FİKRET İNAN BU SAATTEN SONRA BU PROJEYİ İSTEMEYENE PARASINI  İADE ETMELİSİN...Fİ SİDE İLE İLGİLİ BİLGİ VERİP DAİRESİNİ İSTEMEYENLERE PARASINI VERMELİSİN!!!!!!!....

Bağlı değil

#198 2012-10-18 23:13:06

Erhan
    Site Yöneticisi
    Kayıtlı: 2010-01-01
    İletiler: 313

B2ERKUR yazdı:

Arkadaşlar gelişmeler ile ilgili bilgileri bulabileceğiniz fikirlerinizi paylaşabileceğiniz, gerçek daire sahiplerinin üye olabildiği FACEBOOK grubumuza uye olunuz lütfen.Bunun için
    dairenizle ilgili üzerinde isminizin olduğu (sözlesmenizin) herhangibi bir belgeyi fisidedairesahipleri@gmail adresine ... TC kimlik gibi bilgileri lutfen kapattiktan sonra gondererek üye olabilirsiniz.

Her mecranın kendine ait bir ciddiyeti vardır. Kedi videoları izlenen platformdan böyle ciddi işler yürümez, buyrun size açık platform.

Burada yıllardır yazan insanların kim olduğu, ne olduğu, niyetinin ne olduğu çok açık. Üyelik kapalıyken de yazışmalar her zaman devam etti ve bundan sonra da açık olarak devam edecek.

Avukatlara çok fazla güvenmemenizi öneririm. 3000'den fazla daire sahibinin mağdur rolünde olması bir çok kişinin ağzını sulandıracaktır şüphesiz. Sonucunda hiçbir şey kaybetmeyecek kişilerin dolduruşuna gelerek firmayı daha zor duruma düşürmek gerçek daire sahiplerinin en son isteyeceği şey olmalı.

Bağlı değil

#199 2012-10-19 19:24:44

B2ERKUR
    New member
    Kayıtlı: 2012-10-16

Yazdıklarınıza katılmamak imkansız Erhan Bey.Gerçek daire sahibiyseniz grubumuza üye olup yazılanları okuduktan sonra eleştirilerinizi yapmalısınız bence.Belge istenmesinin amacı da tam da söylediğiniz gibi avukat, emlakçı vs. kişilerin gruba üye olmasını engellemek.Gelinen noktada sorunlarımızın çözümünün gerçek daire sahiplerinden geçtiğini siz de takdir edersiniz herhalde.Amacımız firmayı zora sokmak değil, tam tersi karşılıklı güven oluşturarak yaşadığımız sorunları nasıl çözebileceğimizi ortak akılla çözümleyebilmek.Ama bunun için önce firma tarafından muhatap kabul edilmek gerekmezmi sizce de?

Bağlı değil

#200 2012-10-21 14:36:52

derq
    New member
    Kayıtlı: 2012-09-26

Merhaba Arkadaşlar,

Fiside'dan 1+1 daire için 39000 ilk senet ve sonra işte malumunuz 2012 mayıs tarihli 60000 tllik bir senet vardı daire tesliminde. Daireler tabi teslim edilemediği için bu senetleri bozdurup 2012 mayıs'da 30000 tl ve 30 ekim 2012'de 30000 tl olmak üzere iki senet yapıldı fakat asıl sorun ellerindeki 60000 tl'lik senedi bana iade etmemeleri. Farklı daireler için tabi miktarlar farklı olabilir ama mayıs ayında çoğu daire sahibinin bu durumda olduğunu gördüm.

Ekim sonuna az bir zaman kaldı senetlerin ödenip ödenmeyeceğine dair fiyapı ile görüşen veya bu konuda bilgisi olan var mı? İnşaat başlamadı henüz o yüzden fiyapının bu konu ile ilgili nasıl bir yol izleyeciğini merak ediyorum.

Teşekkürler, Allah yardımcımız olsun...

Bağlı değil

Board footer